SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Äggvärmare 14609141
*
nr 1460 9141
Äggvärmare
pläter, England. Höjd: 26 cm
Kondition: skadad
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 april 2022
kl 20:53:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/4 20:53:13
1
500 kr
7/4 21:47:52
2
600 kr
11/4 02:20:01
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa nysilver pläter silver ädelmetall äggvärmare
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41
*
Äggvärmare
Kondition: skadad
nr 1460 9141
Äggvärmare
pläter, England. Höjd: 26 cm
Kondition: skadad
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 april 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/4 20:53:13 | 1 | 500 kr |
7/4 21:47:52 | 2 | 600 kr |
11/4 02:20:01 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa nysilver pläter silver ädelmetall äggvärmare
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41